Już niebawem coraz cieplejsze dni, a co za tym idzie nadchodzące lato. To także czas na wakacje i plażowanie. Co jednak warte byłoby opalanie się nad morzem czy jeziorem bez kilku niezbędnych gadżetów? Poniżej przedstawiamy Wam kilka z nich…

• Zabawki do piasku

Jeśli mamy ze sobą małe dzieci to jest to niezbędnik numer 1! Wiaderko, łopatka, grabki, sitko i foremki to zestaw idealny na plaży dla naszych pociech. Oczywiście nie powinniśmy ich spuszczać z oka, ale przynajmniej będziemy mieli pewność, że nasze dzieci się nie nudzą i z radością będą wspominać wakacyjny wypad nad wodę.

• Koc piknikowy

Jeśli mamy już zabawki to dobrze byłoby również mieć gdzie usiąść i się położyć. Do tego najlepszy będzie koc piknikowy. Zanim jednak go zakupimy, powinniśmy jednak trzymać się kilku zasad. Przede wszystkich nie powinien on być „włochaty”, ponieważ może nas gryźć – w końcu będziemy na nim leżeć bez koszulki. Po drugie łatwo przywiera do niego piasek, który nie tylko może nas podrapać, ale również bardzo trudno się go później pozbyć. W tym celu warto zaopatrzyć się w koc, który po pierwsze możemy złożyć w tzw. „walizeczkę”, a po drugie taki, który ma na spodzie inny, śliski materiał, do którego nie „przyklei” nam się piasek.

• Olejek do opalania z filtrem UV

Kolejny niezbędnik na plażę. Szczególnie jeśli temperatura jest wysoka, a słońce zaczyna piec to niezbędny okazuje się olejek lub krem do opalania z filtrem UV. Należy również zwrócić uwagę na stopień zabezpieczenia. Minimum to SPF 30, jednak jeśli chcemy się czuć w pełni bezpieczni to warto zastosować olejek SPF 50, czyli taki który pochłonie 50% szkodliwego promieniowania. Co więcej, taki olejek powinniśmy aplikować na skórę przynajmniej pół godziny przed opalaniem, a także po każdym wyjściu z wody.

• Parawan

Parawan to poniekąd już relikt przeszłości, który często jest wręcz przedmiotem drwin. Mimo to jednak wiele osób nadal go stosuje i nie jest to stosowanie bezzasadne. Przede wszystkim, nic tak nie ochroni nas przed wiatrem jak parawan. Jak dobrze wiemy, szczególnie nad polskim morzem wiatr jest największym wrogiem, którego przynajmniej w jakimś stopniu możemy się pozbyć. Po drugie parawan daje nam pewnego rodzaju „działkę”, która odgradza nas od innych i daje nam element prywatności.

• Okulary przeciwsłoneczne

Poza olejkami do opalania, równie ważne są również okulary przeciwsłoneczne. Wszystko ze względu na to, że nasza skóra dookoła oczu jest najbardziej wrażliwa i delikatna. Co za tym idzie jest najbardziej podatna na podrażnienia, również te spowodowane promieniowaniem. W związku z tym idealnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w okulary przeciwsłoneczne, które nie tylko dobrze wyglądają na naszej twarzy, ale również doskonale ochronią nas przed negatywnym i skutkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *