Z pewnością każdy z nas ma wyobrażenie o tym jak wygląda prawdziwie rajska plaża z białym piaskiem, powyginanymi palmami, lazurową wodą i odbijającymi się w niej promieniami słońca. Na świecie mamy sporą ilość plaż, które spełniają nasze marzenia senne.

Playa Paraiso

Do tej grupy należy Baia do Sancho należąca do brazylijskiego archipelagu wysp Fernando de Noronha, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Rocznie odwiedza ją ponad 80 tys. turystów, którzy mają do dyspozycji wiele kilometrów ścieżek oraz punkty widokowe. Niestety liczba odwiedzających ją osób jest ograniczona, ale szczęśliwcy, który na niej przebywają mogą cieszyć się piękną, lazurową wodą, w której spotkamy delfiny i żółwie. Plaża znajduje się na terenie parku narodowego, zatem można spotkać tu wiele ciekawych okazów flory i fauny.

Grace Bay Beach

Kolejnym pięknym okazem jest plaża Grace Bay Beach znajdująca się na wyspie Providenciales w grupie wysp Caicos w archipelagu Bahamy na Oceanie Atlantyckim. Przynależy ona do terytorium zamorskiego Wielkiej Brytanii – Turks i Caicos. Plaża ta zachwyca kolorem morza w odcieniach błękitu i zieleni oraz białym piaskiem delikatnym niczym puder. Dzięki występującej tu przepięknej rafie koralowej, Grace Bay Beach to idealne miejsce do nurkowaniu i snorkelingu.

Playa Paraiso

Do tej listy należy także plaża Playa Paraiso na Wyspach Kanarysjkich, zlokalizowana na południowo-zachodnim wybrzeżu Teneryfy. Krajobraz plaży, tak jak pozostałej części wyspy jest charakterystyczny jak dla miejsc, w których wybuchł wulkan. Błękit oceanu, wysokie temperatury oraz słońce przez większość dni w roku przyciągają wieu turystów, którzy chętnie korzystają z uroków plaży wypoczywając w luksusowych hotelach z licznymi parkami rozrywki, parkami wodnymi oraz polami golfowymi.

Spiaggia dei Conigli

Spiaggia dei Conigli, czyli Plaża Królików na wyspie Lampedusa we Włoszech. Każdego roku plasuje się wysoko w rankingach najpiękniejszych plaż świata. Jest ona również rezerwatem przyrody. Właśnie na tej plaży na świat przychodzą żółwie morskie Karetta. Z uwagi na unikalną przyrodę obowiązuje tu surowy regulamin.

Seven Mile Beach

Jest to kolejna rajska plaża, zlokalizowana na wyspie Wielki Kajman brytyjskiego terytorium Kajmanów na Morzu Karaibskim. Plaża ta ciągnie się na długości ok. 10 km i jest pokryta bialutkim piaskiem.

Eagle Beach

Jedna z trzech najpopularniejszych plaż Aruby zlokalizowana na Karaibach. Jest do miejsce idealne zarówno do wypoczynku i leżakowania, jak również do uprawiania sportów wodnych, np. windsurfingu, nurkowania, żeglowania czy kitesurfingu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *