Wakacje zbliżają się dużymi krokami, a wraz z nim liczne podróże. Wielu z nas jako cel swojego wyjazdu z pewnością wybierze wypoczynek nad morzem i wylegiwanie się w nadmorskich kurortach. Plaża kojarzy nam się głównie z kąpielami w morzu i opalaniem na plaży. Jednakże nasz wypoczynek i spędzanie czasu na plaży nie musi wyglądać tak wyglądać. Plaża to miejsce gdzie z powodzeniem możemy robić wiele ciekawych rzeczy, równie przyjemnych co leżakowanie czy kąpiel w wodzie.

Piłka plażowa

Pierwszą propozycją jest piłka plażowa. Na wielu plażach odnajdziemy specjalnie wydzielone boiska do gry w piłkę siatkową lub piłkę nożną. Czas spędzony na wspólną grę w piłkę może należeć do bardzo przyjemnych, a zarazem emocjonujących doznań. Dodatkowo w grę możemy zaangażować większą ilość osób, nawet największych leniuchów. Bardzo często jest to również okazja do nawiązania nowych znajomości, gdyż do gry mogą przyłączyć się inne osoby, które wypoczywają w pobliżu.

Budowle z piasku

Budowanie zamków z piasku to zajęcie przeznaczone głównie dla dzieci, które potrafią spędzić niemalże cały dzień na tworzeniu niezwykłych budowli. Biegając z wiaderkiem i łopatką prześcigają się w tworzeniu piękniejszych i bardziej pomysłowych dzieł. Jest to również idealny sposób, na wspólną zabawę większej grupki dzieci, które razem budują zamki z piasku. Często towarzyszą im także dorośli pomagając w niektórych etapach powstawania budowli, które bardzo często są następnie podziwiane przez innych wypoczywających turystów.

Snorkeling

Jest to nurkowanie z płytkiej wodzie z rurką. Nie potrzebujemy specjalnego wyposażenia by móc poznawać podwodny świat. Wystarczy nam jedynie rurka, maska i ewentualnie płetwy. Poza tym nurkujemy odbywa się na naprawdę płytkich wodach, więc nie musimy być doświadczonymi pływakami. Jest to naprawdę ciekawe zajęcie, gdyż widok dna morza czy oceanu oraz różnorodność podwodnego świata może naprawdę zapierać dech w piersiach.

Badminton

Zapewne każdy z nas wiec na czym polega ta gra i niejednokrotnie spędzał czas grając w badmintona. Jest to dyscyplina sportu, która nie wymaga wielkich zdolności ani specjalnych predyspozycji. W roli graczy idealnie sprawdzą się zarówno dzieci jak również osoby starsze, wiek nie stanowi żadnej bariery. Ponadto sprzęt, który potrzebujemy to wyłącznie para rakiet i lotka, a gra jest naprawdę wciągająca.

Frisbee

Jest to kolejny rodzaj mało wymagającego sportu. Gra polega na rzucaniu i łapaniu krążka. Nie musimy przestrzegać sztywny zasad, jednakże z pewnością zabawa ta będzie od nas wymagała niemałego wysiłku i zaangażowania. Aby móc zagrać we frisbee, jedyne czego potrzebujemy to specjalny, lekki dysk, który „lata”, dzięki wytwarzanej podczas rzutu sile nośnej. Dodatkowym atutem gry jest fakt, że możemy zaangażować w nią nasze czworonożne pupile, które często towarzyszą nam na plaży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *