Coraz dłuższe i cieplejsze dni. Co prawda, na razie bez możliwości wychodzenia z domu, ale wszyscy mamy nadzieję, że niebawem ulegnie to zmianie i latem będziemy mogli w pełni cieszyć się piękną pogodą i słońcem. Warto jednak pamiętać, by nie zatracić się w promieniach słońca i dbać o swoją skórę, po to by nie tylko nie cierpieć później z powodu poparzeń i schodzących płatów, ale również zapobiegać chociażby nowotworom skóry…

Jaki filtr wybrać?

Zdajemy sobie sprawę, że nasza skóra najbardziej narażona na uszczerbek jest podczas bezpośredniej ekspozycji na słońce, szczególnie jeśli ówcześnie nie zastosowaliśmy żadnego środka z filtrem UV. To właśnie takie kremy czy olejki idealnie sprawdzają się w upalne i słoneczne dni, chroniąc nas przed szkodliwymi właściwościami słońca. Wyjeżdżając na wakacje warto więc zaopatrzyć się w krem z filtrem minimum SPF 30. Jeszcze lepiej jeśli będzie to tzw. „pięćdziesiątka”. Taki środek zapobiegawczy uchroni naszą skrę przed uszkodzeniami słonecznymi, przebarwieniami słonecznymi, a przy tym uzyskamy naturalną i atrakcyjną opaleniznę. Przed zakupem takiego kremu powinniśmy jednak pamiętać, by sprawdzić czy posiada on nie tylko filtr ochronny UVA, ale również UVB. To bardzo ważne, ponieważ są to dwa różne promieniowania, które różnie również reagują ze skórą.

Kiedy aplikować filtry ochronne?

Kremy i inne kosmetyki z filtrami ochronnymi powinniśmy zastosować około pół godziny przed bezpośrednim wyjściem na słońce. Zatem jeśli wybieramy się na plażę to zdecydowanie lepiej będzie jeśli wetrzemy taki krem czy olejek jeszcze w domu, a nie już na samej plaży – szczególnie jeśli mamy w planach szybkie wejście do wody…Dzięki takiemu odstępowi czasu dajemy możliwość wchłonięcia się wszystkim składnikom aktywnym w skórę. Ponadto powinniśmy mieć świadomość, że jednorazowe użycie preparatu nie uchroni nas przed słońcem na cały dzień. Powinniśmy stosować go co około dwie godziny oraz po każdym wyjściu z wody.

A co z oczami?

Najbardziej wrażliwa jest skóra pod oczami. To również ona jest najbardziej cienka i delikatna. Co za tym idzie jest też ona najbardziej narażona na działanie promieni UV i powinniśmy ją najbardziej pielęgnować – nie tylko podczas opalania, ale również na co dzień. W związku z tym idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie kremu pod oczy z filtrami UV, a także stosowanie okularów przeciwsłonecznych w słoneczne dni, które przynajmniej w jakimś stopniu uniemożliwią przedostawanie się promieni słonecznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *